استراتژی تامین محتوا

استراتژی تامین محتوا

استراتژی تامین محتوا

شما باید برای تامین محتوا استراتژی داشته باشید. یک استراتژی تولید محتوا کارآمد دارای ویژگی های زیر است:

  • چابک
  • اصالت
  • جذابیت
  • شناخت مخاطب
  • آموزش
  • مشخص کردن اقدام مطلوب

در ادامه هر کدام از این ویژگی ها را شرح خواهیم داد.

استراتژی چابک

چابک یک طرز تفکر است. متاسفانه بعضی از شرکت ها چندین ماه وقت می گذارند تا کل استراتژی خود را از ابتدا تا انتها مشخص کنند. بعد چندین ماه، آن استراتژی را اجرا می کنند و در نهایت متوجه بعضی از معایب آن می شوند. در استراتژی چابک شما با برخی از حدس ها و یک چارچوب خوب شروع می کنید و سپس بر اساس بازخورد مخاطبین تغییراتی در استراتژی خود به وجود می آورید. از طرفی کار سریع تر آغاز می شود و از طرف دیگر چون استراتژی شما چابک است قابلیت انعطاف بیشتری دارد. استراتژی چابک بسیار کارآمد و تاثیرگذار است.

اصالت استراتژی

یکی از ویژگی های مهم استراتژی شما، اصالت استراتژی شماست. استراتژی شما بیان کننده صدای منحصر به فرد سازمان شماست. نباید استراتژی تولید محتوای خود را از جای دیگری کپی کنید. هر چه استراتژی تامین محتوای شما خاص تر باشد بهتر در ذهن مخاطب می ماند و مخاطب راحت تر محتوای شما را با دیگران به اشتراک می گذارد. شما باید خالق محتوا باشید.

توجه به جذابیت محتوا در استراتژی

محتوای شما باید بتواند توجه مخاطب را به خود جلب کند. بنابراین وقتی استراتژی تامین محتوای خود را می نویسید باید به این مطلب فکر کنید که چگونه می توانید توجه مخاطب خود را جلب کنید. شما باید بتوانید مشتری بالقوه خود را جلب کنید. در حال حاضر، ما در دریایی از مطالب جذاب در اینترنت روبه رو هستیم که مدام حواس ما را پرت می کنند. شما باید با عناوین، معانی، تصاویر و ویدئوها توجه مخاطب خود را جلب کنید. البته در این جا لازم است به این نکته اشاره کنیم که باید تعادل را نیز حفظ کرد. قرار نیست به هر قیمتی توجه مخاطب را جلب کرد. بازاریابی محتوا باید فراتر از گرفتن کلیک باشد.

شناخت مخاطب

شما نمی توانید درباره جلب توجه صحبت کنید بدون آن که مخاطب خود را بشناسید. شما باید بدانید که قرار است توجه چه کسی را جلب کنید. شما باید نظرات مخاطبین را در رسانه های اجتماعی زیر ذره بین قرار دهید تا متوجه شوید که چه انتظاراتی دارند. سپس با توجه به نظرات آن ها و گلایه ها و نقدهای آن ها محتوایی تولید کنید که انتظارات آن ها را برآورده کند.

مطالب آموزشی

همان طور که قبلا هم گفتیم بازاریابی محتوا باید فراتر از گرفتن کلیک باشد. وقتی مخاطب روی محتوای شما کلیک کرد باید احساس کند که چیزی به او افزوده شده است. شما باید به یک متخصص دوست داشتنی برای مخاطبین خود تبدیل شوید. متخصصی که مخاطبان شما می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. شما باید معنا و جذابیت را با هم ترکیب کنید. بنابراین شما باید بدانید که در مورد چه چیزی صحبت می کنید و می توانید چیزی را به مخاطبان آموزش دهید که به آنها کمک می کند تا مشکلی را که برایشان مهم است حل کنند.

مشخص کردن اقدام مطلوب

شما در محتوای خود باید اقدام مطلوب را مشخص کنید. اقدام مطلوب می تواند پر کردن یک فرم باشد یا خرید محصول یا شرکت در یک نظرسنجی. شما باید مخاطب خود را راضی کنید که اقدام مطلوب را انجام دهد. در این مرحله شما مخاطب خود را وارد حیطه عمل می کنید.

mihanroshd