بازاریابی محتوایی در اصفهان

بازاریابی محتوایی در اصفهان

بازاریابی محتوایی در اصفهان

خوشبختانه امروزه کسب و کارها در شهر بزرگ اصفهان بیش از پیش به اهمیت بازاریابی محتوایی پی برده اند. رقابت شدید بین کسب و کارها در بازار آنلاین در اصفهان موجب شده است تا کسب و کارها از طریق بازاریابی محتوایی به دنبال کسب جایگاه برتر در بازار باشند.

متاسفانه همزمان با پررنگ تر شدن جایگاه بازاریابی محتوایی در اصفهان ما شاهد تولید انبوه محتوای بی کیفیت و فاقد کارکرد بازاریابی هستیم. در ادامه ما به نکاتی اشاره خواهیم کرد که با رعایت آن ها می توانید کیفیت و هدفمندی محتواهای خود را افزایش دهید.

بازاریابی محتوا یا بازاریابی محتوایی؟

اگر بخواهیم content marketing را کلمه به کلمه ترجمه کنیم باید بگوییم بازاریابی محتوا اما هدف ما از content marketing بازاریابی محتوا نیست بلکه بازاریابی از طریق محتواست. در حقیقت مخاطب از طریق مطالعه و مشاهده محتواهای ما از محصولات و خدمات ما آگاه می شود. این محتوا بسته به نوع استراتژی تامین محتوای ما، می تواند مستقیم یا غیرمستقیم برای محصولات و خدمات ما بازاریابی کند.

بازاریابی محتوایی مستقیم

اجازه بدهید بازاریابی محتوایی مستقیم را از طریق مثال شرح دهیم. فکر کنید کار شما طراحی دکوراسیون داخلی است. در این حالت شما می توانید تیزری تبلیغاتی برای خود بسازید. در این تیزر تبلیغاتی از کارهای انجام شده خود فیلم بگیرید و سپس روی آن موسیقی جذاب قرار دهید. لوگوی سازمان را روی آن قرار دهید و با حرکات دوربین زیبایی کارهای خود را به تصویر بکشید. سپس اطلاعات تماس خود را در پایان این تیزر قرار دهید و آن را در شبکه های اجتماعی و وب سایت ها قرار دهید تا توسط مخاطب دیده شود. اکنون نه تنها شما که خیلی دیگر از شرکت های رقیب شما نیز در حال انجام چنین کارهایی هستند. نه این که این کار را اصلا انجام ندهید، اما انتظار نداشته باشید بعد از ساخت این تیزر سیلی از مشتری های جدید برای شما به راه بیافتد. مخاطب نسبت به این نوع محتوا بی تفاوت شده است. مشکل این نوع محتوا این است که نیازهای مشتریان را قبل از نیازهای صاحبان کسب و کار قرار نداده است.

بازاریابی محتوایی غیرمستقیم

در بازاریابی محتوایی غیرمستقیم شما نیاز مخاطب را نشانه می گیرید و تلاش می کنید با پاسخ دادن به نیاز مشتری، او را ترغیب کنید که محتوای شما را مطالعه یا مشاهده کند. سپس مخاطب از طریق محتوای شما به ابعاد کار شما پی می برد. نکته در همین جاست. شما باید برای مخاطب خود ارزش افزوده ایجاد نمایید. مثلا اگر کار شما طراحی دکوراسیون داخلی است شما با قرار دادن محتوا های ارزشمند متنی یا ویدئویی یا تصویری به مخاطب آموزش می دهید که مثلا باید و نبایدها در دکوراسیون داخلی چیست یا اگر سالن خانه شما مربع است باید چه نکاتی را رعایت نمایید یا اگر خانه شما نورگیر نیست باید چکار کرد و صدها مطلب دیگر. مخاطب با مطالعه این محتواها متوجه تخصص شما به عنوان دکوراتور می شود و ترغیب می شود با شما تماس بگیرد و درباره نحوه همکاری با شما اطلاعاتی کسب کند.

استراتژی تولید محتوا

قبل از تولید محتوا به این فکر کنید که مخاطب شما کیست؟ چه نیازهایی دارد؟ محتواهای شما قرار است به کدام نیاز او پاسخ دهد؟ در پاسخ به این سوالات باید با خود صادق باشید. این صداقت بعدا در تولید محتوا نیز باید سرلوحه کار شما باشد. باید اطلاعات خود را صادقانه در اختیار مشتری خود قرار بدهید. در تولید محتوا باید به این نکته دقت کنید که قرار نیست فروشنده باشید بلکه قرار است مشاور باشید. استراتژی تولید محتوا از تامین محتوا مهم تر است. این استراتژی تولید محتواست که باعث می شود محتوا برای مخاطب جذاب و آگاهی بخش باشد. آن گاه مخاطب راحت تر محتوای جذاب شما را با دیگران به اشتراک می گذارد. اگر محتوای شما برای مخاطب تان مفید نباشد شما صرفا یک محتوا تولید کرده اید و بازاریابی محتوایی انجام نداده اید. لطفا وقت خودتان و مخاطب تان را با تولید محتوای پراکنده و کم ارزش تلف نکنید.

پیشنهادی برای بازاریابی محتوایی در اصفهان

آژانس دیجیتال مارکتینگ میهن رشد آماده است تا با همکاری با کسب و کارها در اصفهان به آن ها کمک کند تا بتوانند قبل از تولید محتوا، نقشه راه مناسبی برای بازاریابی محتوایی خود تدوین کنند. قبل از آن که به تولید محتوا در اصفهان بپردازید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به شما مشاوره بدهند. جهت تماس با کارشناسان ما با شماره ۰۹۳۵۸۳۵۴۷۵۰ تماس بگیرید.

mihanroshd