ترکیب معنا و جذابیت در محتوا

ترکیب معنا و جذابیت در محتوا

ترکیب معنا و جذابیت در محتوا

ترکیب معنی و جذابیت در محتوا، یکی از مهم ترین عناصر تاثیرگذاری محتواست. محتوای شما باید مفید باشد و این مفید بودن به معنای محتوای شما بر می گردد. شما باید در مورد موضوعاتی محتوا بسازید که برای مخاطب شما مهم است و یا مشکلاتی که مخاطب تلاش می کند آن ها را حل کند. بنابراین می توانید درباره توصیه های تغذیه ای یا اطلاعات مربوط به یک عمل جراحی یا نکاتی درباره نحوه ست کردن لباس محتوا بنویسید. لازم نیست جدی باشد. وقتی می گوییم درباره راه حل مشکلی که مخاطب به آن اهمیت می دهد، محتوا بسازید منظورمان جدیت در لحن نیست، چرا که همه این مشکلات جدی نیستند. شما باید راه حل های خود را با کمی جذابیت همراه سازید. اما مراقب باشید جذابیت محتوا همیشه باید با سودمندی(معنا) همراه شود. به یاد داشته باشید، این سوال که چه چیزی مفید است، یا چه معنایی مهم است را شما به عنوان بازاریاب محتوا تعیین نمی کنید بلکه مخاطبان شما آن را تعیین می کنند. شما باید از ابزارهای مجود مثل کیورد پلنر و ... استفاده کنید تا بینید مخاطبین چه چیزی را در حیطه فعالیت شما جستجو می کنند و چگونه جستجو می کنند. سپس برای جستجوهای مخاطبین خود محتوا بسازید.

حال که می خواهید محتوا بسازید باید ببینید چگونه می توانید معنا را به جذاب ترین شکل ممکن ارائه کنید. یکی از عناصری که می تواند در این راه به شما کمک کند تصاویر است. تصاویر فوق العاده قدرتمند هستند. آنها خیلی سریع در مغز انسان کار می کنند. ما یک عکس العمل فوری عاطفی نسبت به تصاویر داریم. تصاویر خیلی سریع تر از کلمات می توانند در ما واکنش ایجاد کنند. بنابراین جفت کردن محتوای خود با یک تصویر عالی می تواند واقعا موثر باشد. البته باید به این نکته توجه داشت که همان گونه که تصاویر می توانند سریع مخاطب را جذب کنند می توانند به همان سرعت مخاطب را دفع بکنند.

نکته بعدی درباره جذابیت این است که طراحی گرافیکی سایت شما هم باید جذاب باشد. هر چه طراحی سایت شما جذاب تر باشد احتمال به اشتراک گذاشتن مطالب سایت شما توسط مخاطب بیشتر می شود. توجه داشته باشید که سرعت سایت هم در کنار گرافیک زیبا می تواند عامل جذب مخاطب شود. باید به این نکته توجه کنید که سرعت بارگذاری سایت شما باید خوب باشد. اگر سایت شما کند باشد مخاطب منتظر نمی ایستد.

mihanroshd