الگوریتم پاندا گوگل

الگوریتم پاندا گوگل

الگوریتم پاندا گوگل

الگوریتم پاندا مدام در حال به روز رسانی است. پاندا سایت هایی که محتوای بی کیفیت دارند را جریمه می کند. اجازه نمی دهد این سایت ها در نتایج گوگل جایگاه خوبی به دست بیاورند. البته باید توجه داشت که اگر شما وقت بگذارید و کیفیت محتوای خود را افزایش دهید می توانید این جریمه ها را جبران کنید. ممکن است سایت هایی در زمان هایی توانسته اند که از دست پاندا فرار کنند اما پاندا با به روزرسانی های مدام مچ آن ها را می گیرد. بهتر است به جای آن که وقت خود را صرف دور زدن پاندا بکنید صرف تولید محتوای با کیفیت کنید. پاندا محتوای نازک را هم تنبیه می کند. محتوای نازک محتوای کم حجمی است که ارزش خاصی برای مخاطب ندارد. پاندا محتوای تکراری را هم تنبیه می کند. یعنی شما یک محتوا از سایت خودتان را در آدرس دیگری دقیقا یا با اندکی تغییر کپی کنید تا گوگل را فریب دهید.

اگر محتوای سایت خود را کپی کنید آن گاه هیچ کدام از صفحات سایت شما رتبه ای در نتایج گوگل نخواهد داشت. اگر مطالب سایت های دیگر را با اندکی تغییر کپی کنید وب سایتی که برای اولین بار آن اطلاعات را منتشر کرده است، اعتبار آن را دریافت می کند و برای آن محتوا رتبه ای در نتایج گوگل پیدا می کند. سایت کپی کننده مطالب رتبه خوبی نخواهد داشت و اگر این کار را مدام تکرار کند کل سایت جریمه می شود. یکی دیگر از مواردی که ممکن است باعث جریمه پاندا شود، تبلیغات بیش از حد در سایت است. اگر صفحه ای با محتوای بسیار کمی دارید که در آن تبلیغات قرار گرفته است، این صفحه ارزش زیادی برای کاربر ندارد و رتبه خوبی نخواهد یافت. این صفحه نیز، صفحه نازک در نظر گرفته می شود.

زمانی که الگوریتم پاندا منتشر شد بسیاری از سئوکاران را شوکه کرد. بسیاری از سایت های بزرگ جریمه های سنگین شدند. بعضی از این سایت ها از بین رفتند. بسیاری هرگز بهبود پیدا نکردند. یکی دیگر از انواع محتواهایی که توسط پاندا جریمه شدند محتوای تولید شده توسط نرم افزار بود. این محتواها یک سری کلمات کلیدی را پشت سر هم قرار می دهد تا موتور جستجو را فریب دهد اما برای کاربران ارزشی ندارند. نوع دیگری از محتوای مورد نظر پاندا صفحات squeeze است. این صفحات مانند صفحه فرود است و در آن فرمی وجود دارد که مثلا ایمیل کاربر را از آن می گیرد. پاندا سایت هایی که با پاپ آپ های شان مخاطب را سردرگم می کردند  را نیز جریمه کرد. موضوع دیگری که پاندا آن را جریمه می کند صفحات doorway است. این صفحات ابتدا برای عبارتی در موتور جستجو رتبه می گیرند و بعد از مدتی هرکسی روی آن کلیک کند ریدایرکت می شود به صفحه ای دیگر. این کار معمولا برای تبلیغات استفاده می شود گاهی هم شما را به صفحات مخرب ریدایرکت می کنند. به هر حال پاندا آن ها را جریمه می کند و از لیست نتایج حذف می کند. پاندا همچنین پست های مهمان با کیفیت پایین را نیز جریمه کرد. پست های مهمان پست هایی بودند که به سایت های دیگران لینک می دادند تا آن سایت ها را از نظر سئو قوی کنند.

در اصل، برای جلوگیری از مجازات شدن توسط پاندا، سایت خود را به عنوان یک کاربر مشاهده کنید. ببینید چه اطلاعاتی برای آنها مفید و با ارزش است و چه اطلاعاتی غیر ضروری است که می تواند در جاهای دیگر بهتر ارائه شود یا این که اصلا حذف شوند. همیشه از خود بپرسید که چگونه سایت شما می تواند خود را از سایر سایت ها متمایز کند.

mihanroshd